Dovolená na Slovácku

Slovácko - Baťův kanálJestliže jste se rozhodli, že svou letošní dovolenou chcete trávit v České republice, je pro vás oblast Slovácka tou pravou volbou. Na své si zde přijdou jak milovníci sportu, tak historických památek, ale také ti, kteří si chtějí odpočinout od rušného života ve městě.

Způsobů, jak se na Slovácko můžete dostat, existuje celá řada. Pokud se nacházíte nedaleko, můžete se sem vydat na kole. Celé Slovácko je protkáno hustou sítí cyklostezek. Na Jižní Moravu se dostanete také prostřednictvím autobusové dopravy nebo vlastním automobilem. Projíždí tudy také mezinárodní vlaky. Z Prahy se na Slovácko dostanete asi za 4 hodiny.

Slovácko disponuje opravdu velmi širokou nabídkou ubytovacích zařízení. Záleží tedy pouze na vás, zda dáváte přednost ubytování ve městě nebo spíš máte rádi klidnou formu ubytování v menší vesničce nebo přímo v přírodě. Ubytovat se můžete v hotelu, v rodinném penzionu, v některé místní chalupě či chatce nebo v kempu.

Slovácko je pravým rájem pro všechny vinaře a milovníky vína. To je patrné téměř na každém kroku, kdy téměř u každé obce naleznete vinici a v její blízkosti i spoustu vinných sklepů. Na Moravě se nachází asi 10 vinařských oblastí, přičemž osm z nich najdete přímo na Slovácku. Nejznámější vinařské oblasti se nachází v blízkosti měst Mikulov, Bzenec, Velké Pavlovice, Kyjov a dalších. S vinařstvím souvisí také celá řada zajímavých akcí, které se na území Slovácka pořádají. Tou největší jsou Slovácké slavnosti vína, které se konají na podzim v Uherském Hradišti.

Na dovolenou na Slovácko můžete klidně vyrazit i v zimním období. Místní pohoří Chřiby či Bílé Karpaty nabízí množství známých lyžařských středisek. K nejznámějším střediskům patří Lopeník-Mikulčin vrch, Velká Javořina a mnohé další. V případě špatného počasí se můžete vydat do Uherského Hradiště nebo do Zlína, kde se nachází lyžařský svah s umělou hmotou.

© Copyright 2024 | Slovácko | www.slovackem.cz
Provozuje: TravelBees.cz