Památky a zajímavosti na Slovácku

Slovácko - zámek ValticeSlovácko nabízí svým návštěvníků celou řadu zajímavých historických památek, přírodních zajímavostí i dostatek různých sportovních i zábavních aktivit.

Na území Slovácka se nachází hned několik zajímavých přírodních oblastí, do kterých byste se určitě měli vydat. Jednou z nich je například úchvatná Pálava nacházející se v okolí města Mikulov. Vyrazit můžete také do Bílých Karpat nebo do Chřibů. V každé této oblasti se nachází několik naučných stezek, které vás touto krajinou provedou.

Oblast Slovácka je známá také díky svým významným památkám, které jsou rozprostřeny po celé oblasti. Najdete zde například velké množství zámků, hradů, církevních i technických památek. Ty nejkrásnější zámky najdete v Buchlovicích, Miloticích, Lednici, Valticích nebo v Mikulově. V Buchlovských horách se nachází významný královský hrad Buchlov.

Ve velké míře jsou na Slovácku zastoupeny také církevní památky. Tou nejdůležitější je bezpochyby bazilika na Velehradě. K významných kaplím patří například kaple na Kopci sv. Antonínka, kaple sv. Barbory, Svatý kopeček nebo kaple sv. Rocha. K nejzajímavějším technickým památkám patří Baťův kanál, který v letních obdobích křižují výletní lodě. Ve Veselí nad Moravou si můžete prohlédnout vodní elektrárnu.

Vyberte si z aktuální nabídky zájezdů na Slovácko!

Celá oblast Slovácka je protkána mnohými cykloturistickými trasami, některé z nich jsou zaměřeny na poznávání vinařských oblastí. Významnou vinařskou oblastí je například Mikulov, Valtice, Velké Pavlovice, Bzenec a mnoho dalších.

Na Slovácku se rovněž konají různé významné akce, na které přijíždí lidé jak z blízkého okolí, tak i ze zahraničí. K nejnavštěvovanějším akcím patří například Slovácké slavnosti vína, které se konají každý rok na začátku září v Uherském Hradišti. Každý rok míří tisíce lidí na Velehrad, kdy se zde koná Národní cyrilometodějská pouť. Významnou akcí je také Jízda králů.

© Copyright 2024 | Slovácko | www.slovackem.cz
Provozuje: TravelBees.cz