Vinařství na Slovácku

Slovácko - vinohradySlovácko je jedna z nejzajímavějších oblastí na Jižní Moravě, která se po celém světě proslavila díky svému folklóru, který představují lidové písně, různě barevné kroje, tance a také tradiční řemesla. To vše je doplněno překrásnou přírodou, nádhernými historickými památkami a hlavně vinařstvím.

Vinařství je s touto oblastí spojeno už celou řadu let. O tom se můžete přesvědčit například ve skanzenu ve Strážnici, kde můžete obdivovat místní lidovou architekturu, která je s vinařstvím velmi úzce spjata. K poznávání zdejších nejvýznamnějších vinařských oblastí můžete využít také zdejší naučné vinařské stezky. Více o pěstování vína se dovíte například díky muzejním expozicím v Mikulově nebo rozsáhlým vinotékám ve Valticích, kde se nachází také významná vinařská škola.

To, že se jedná o jednu z nejvýznamnějších vinařských oblastí na Jižní Moravě dokazuje i skutečnost, že se zde nachází osm z deseti moravských vinařských oblastí, včetně Mikulovské, Bzenecké, Uherskohradišťské či Kyjevské. K významným vinařským městům patří patří Mikulov, Valtice, Velké Pavlovice, Strážnice, Bzenec a mnohé další. Nejoblíbenější sklepní oblasti najdete v městech Petrov (Plže), Milotice, Uherské Hradiště nebo třeba Blatnice pod sv. Antonínkem.

Z odrůd se zde daří především Rulandskému bílému i šedému, Veltlínskému zelenému, Ryzlinku rýnskému nebo Chardonnay. Pěstuje se zde také Muškát moravský, Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Cabernet Moravia. K nejznámějším, a často oceňovaným vínům, patří například známkové víno Bzenecká lipka nebo Blatnický roháč.

Rezervujte si úchvatný hotel na Slovácku!

Největší akcí, která na Slovácku probíhá, a která je zaměřená na vinařství, je Slovácká slavnost vína. Dalšími významnými akcemi jsou také vinobraní, košty vína a mnohé další. Očekávaný je také 11. listopad, kdy svůj svátek slaví Martin. Od té doby je možné zakoupit Svatomartinské víno. Vinařství prostě ke Slovácku neodmyslitelně patří.

© Copyright 2024 | Slovácko | www.slovackem.cz
Provozuje: TravelBees.cz